Jókai és kora irodalmi-műveltségi vetélkedő

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a komáromi Jókai Mór Alapiskola a 2023/24-es tanévben meghirdeti a Jókai és kora irodalmi-műveltségi vetélkedőt.

Célcsoportként jelentkezőnek várjuk az alapiskolák felső tagozatát és a nyolcosztályos gimnáziumok 1- 4. évfolyamát látogató tanulókat. A megmérettés csapatverseny, a csapatokat 3 tanuló alkotja, a vegyes korcsoport engedélyezett.

A verseny célja:

Jókai életművének újrafelfedezésére, a klasszikus magyar irodalom olvasására, a könyv szeretetére irányítjuk a figyelmet. Az olvasás nemcsak remek időtöltés, javítja a koncentrációt, az íráskészséget, fejleszti a memóriát, a szövegértést, bővíti a szókincset, gyarapítja az ismereteket, magabiztosabb társalkodóvá tesz.

Szakirodalom:

Jókai Mór: A cigánybáró című kisregénye      (Letölthető: https://mek.oszk.hu/00700/00796/ )

A verseny összetevői:

A vetélkedő csapatverseny, iskolai fordulóból és országos döntőből áll, a benevezett csapatokat három tanuló alkotja.

• írásbeli rész: a megadott témához kapcsolódó tesztkérdések
  • szóbeli forduló:  kreatív, játékos szóbeli feladatok

A verseny lebonyolítása:

A döntő időpontja:

2024. május 28.

A döntő helyszíne (személyes részvétel esetén):

Jókai Mór Alapiskola, Béke utca 2., 945 01 Komárom

A verseny koordinátora:

Vörös Mária - SZMPSZ
Varga Tamás - Jókai Mór Alapiskola, Komárom

Jelentkezési határidő:

Az iskolai forduló eredményének visszaküldési határideje: 2024. február 29.

Jelentkezni az online jelentkezési lap kitöltésével lehet, mely az SZMPSZ honlapján ( www.szmpsz.sk ) vagy az alábbi linken érhető el:

Letölthető dokumentum: Felhivas_-Jokai_es_kora_2024.pdf

A jelentkezés sikerességéről visszajelzést küld a rendszer a nevező által megadott értesítési e-mail címre.
A bejelentkezett iskolák/felkészítő pedagógusok számára elküldjük a felkészülés anyagát, valamint az iskolai fordulóval kapcsolatos tudnivalókat, ezért kérjük, ügyeljenek az e-mail címük, elérhetőségük pontos feltüntetésére!