Dokumentumok - Dokumenty

Művelődési program - Vzdelávací program ZŠ

A Jókai Mór Alapiskolában az oktató-nevelő munka az államilag előírt és megújult művelődési programja alapján folyik.

Az iskola művelődési programját iskolánk nevelőtestülete 2023. 08. 30-án tartott pedagógiai tanácsülésén hagyta jóvá.

A művelődési program az állami kerettatervre és az állami művelődési programra épülve a helyi sajátosságokat figyelembe véve került kidolgozásra. Tartalmazza az iskolában folyó oktató-nevelő munka pedagógiai alapelveit, céljait, feladatait, eszközeit és eljárásait.

A művelődési program az iskola pedagógiai stratégiai terve, amely hosszú- illetve középtávra, legalább egy képzési ciklusra, határozza meg az iskolában folyó oktató-nevelői munka rendszerét: céljait, feladatait és tevékenységeit. A művelődési program ebből következően az iskola szakmai önmeghatározásának dokumentuma, egyben szakmai autonómiájának biztosítéka is.

A művelődési program megvalósításának meghatározó feltétele az iskola éves, rövid távú pedagógiai célokat és feladatokat is tartalmazó munkatervének elkészítése és végrehajtása.

Iskolánk művelődési programja - kérésre - minden érdeklődő számára elérhető az iskola igazgatójának irodájában.