Szülői Munkaközösség

Rendezvények

Iskolabál a 65. jubileumi iskolaév keretében

Az idei, azaz az 2019/20-as év iskolabálja fergetegesre sikeredett! A 65. születésnapját ünneplő Jókai Mór Alapiskola, valamint annak Szülői Munkaközössége mindent megtett azért, hogy az évfordulóhoz méltó báli ünnepséget rendezzen.

A bált áthelyezték az iskola aulájából Komárom legpatinásabb báltermébe, a Tiszti pavilonba. Épp ezért megemelkedett a belépti díj is, azonban úgy látszik, ez nem sok szülőt zavart, hiszen pár nap alatt elkapkodták a jegyeket! A kevésbé szemfüles szülőknek várólista alakult ki. A szervező Szülői Munkaközösség jól érezte: mindenki szeret szép helyszínen mulatni, egy kicsit kicsípni magát, és megadni a módját. A belépti díj egyébként tartalmazta az aperitifet, az előételt, és a főételt is. (Az ételt és a kiszolgálást a RÉV-Magyar Kultúra Háza biztosította.)  A rendezvény félig batyubál jellegű volt.

A vendégeket az ajtóban Krüger Viktor fényképész fogadta. Így akik szerették volna, profi fotós is megörökítette őket elegáns báli öltözetükben.

A rendezvényt Varga Tamás tanár úr vezette fel, a konferanszié szerepébe bújva. Ezután Hübsch Miklós igazgatóhelyettes köszöntötte a vendégeket, köztük Keszegh Bélát, városunk polgármesterét. Őt követően Berta Tünde, a Szülői Szövetség elnöknője, illetve a bál fő szervezője köszönte meg a szülőknek az együttműködést, a támogatóknak pedig a hathatós segítséget. Röviden ismertette az elmúlt év sikereit, és a következő terveket is.

Ezután következhetett a tánc – amelyre, ahogy ez már ebben az iskolában szokás, nem kellett sokáig biztatni a jelenlévőket. A táncparkett percek alatt tele lett. A talpalávalót a már jól bevált Carson zenekar húzta, hajnali fél ötig.

Sztárvendég is volt: városunk ismert művésznője, Szvrcsek Anita csodálatos hangjával és előadásmódjával, ismert dallamokkal emelte az est színvonalát. Fellépett továbbá az Gaudium vegyeskórus, amelynek vezetője Stirber Lajos, az iskola nyugdíjas pedagógusa. Ők néhány jókedvű, ismert operett slágert adtak elő, és csábították éneklésre a bálozókat. Nos, ahogy a táncra, úgy az éneklésre se kellett sokáig kérlelni a jókedvű társaságot!

A szülők és a pedagógusok összefogásának köszönhetően mintegy 75 díjat lehetett nyerni a tombolán. Köztük valóban igényes ajándékok is kisorsolásra kerültek, mint például egy kismalac, egy nagyobb plazmatévé, és egy klímaberendezés beszereléssel együtt.

Minden egyéb szó fölösleges, beszéljenek most már a fényképek (amelyekért köszönet Csandal Eriknek):